Panele winylowe są wyjątkowo pełne stylu i w dobrym guście. Ani budową, ani funkcją nie przypominają klasycznych płyt winylowych, które wkładamy do gramofonu i odtwarzamy muzykę, ale mają z nimi trochę wspólnego: są wyjątkowo trwałe i pięknie zdobią mieszkanie. Niech pięknie zagrają i w Twoim mieszkaniu.

Czym są panele podłogowe winylowe?

Są to panele podłogowe, które wykonuje się z kilku warstw winylu. Panele winylowe są wielkości zwykłych paneli, czyli imitują szerokość i długość standardowej deski drewnianej. Jak się układa takie panele na powierzchni? Nie jest to specjalnie skomplikowane. Panele winylowe montaż mają naprawdę prosty – każdy z elementów układa się osobno na posadzkę, jak zwykłe panele czy właśnie deski. Co je wyróżnia? Panele mają bardzo małą grubość – standardowo od 3 do 7 mm, w zależności od producenta. Kiedy widzi się je po raz pierwszy, można mieć wrażenie, że jest to to pocięte linoleum lat 80-tych, ale nic bardziej mylnego. Tak naprawdę system produkcji tych paneli jest tak innowacyjny, że dostępne dziś panele winylowe, to ekskluzywny produkt, który – można powiedzieć – jest idealnie zaprojektowany.

Dlaczego warto pokochać panele winylowe opinie?

1. Ogromny wybór wzorów

Producenci w tym temacie trochę poszaleli. Na stronie Dobre Dla Domu znajdziesz przykłady fenomenalnych podłóg w pełnej gamie kolorystycznej.

Zobacz ofertę paneli winylowych Dobre Dla Domu >>

2. Wykonanie

Sposób, w jaki jest wykonana imitacja naturalnych materiałów wręcz zachwyca – występują wzory, których gołym okiem nie można odróżnić od drewna. Twoi goście z pewnością będę zachwyceni efektem.

3. Wzory

Producenci umożliwiają układanie paneli zarówno w standardowy sposób, jak i w jodełkę czy inne układy. Dodatkowo można zastosować paski fugowe, paski dekoracyjne czy paski metaliczne. Mamy więc bardzo dużą swobodę w kreowaniu wzoru. O czym musimy pamiętać podczas układania własne wzory? Ważny jest: podkład pod panele winylowe.

4. Jakość.

Panele winylowe są bardzo wysokiej jakości. Polecamy modele, które nie są układane na tzw. klik (czyli cieńsze i można je dowolnie układać), a więc te klejone do podłoża. Jest to lepsze rozwiązanie od układania na podkładach (jak podłoga pływająca), bo pozbywamy się efektu stukania. W odczuciu i wyglądzie, tak naprawdę są bliskie desce drewnianej.

Panele winylowe – w salonie czy w kuchni?

W którym pomieszczeniu najlepiej ułożyć takie panele? Tak naprawdę prawie wszędzie. Panele winylowe to produkt, który imituje drewno zarówno w wyglądzie, jak i odczuciu pod stopą. Przede wszystkim jest to jednak produkt, który ma zapewnić całkowitą wodoodporność. Wewnętrzny rdzeń paneli winylowych jest wodoodporny, a do tego – dzięki gumowym właściwościom – dźwiękochłonny. Panele można więc bez przeszkód stosować w kuchni, a w niektórych przypadkach, nawet w łazienkach. Takie panele dodatkowo posiadają zewnętrzną warstwę ochronną, która jest antyścieralna i plamoodporna.

A co z zarysowaniami i przecięciami paneli?

Trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że materiał, z którego są wykonane to nadal rodzaj gumy. Może się zdarzyć, że w kuchni na podłogę spadnie nóż, a w salonie dziecko przerysuje jakąś ostrą zabawką pół podłogi. Co zrobić w takiej sytuacji? Można wówczas kupić specjalistyczny preparat pokrywający (reperujący), który miejscowo wylewa się na rysę lub kawałek podłogi. To bardzo prosty sposób na odnowienie podłogi. Proste!

Zobacz też, dlaczego warto zdecydować się na podłogę korkową >>

Share.

Leave A Reply