Zanim zakupimy meble do ogrodu, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych sugestii. Podpowiadamy Ci jak wybrać idealne meble ogrodowe.

Co brać pod uwagę podczas doboru mebli ogrodowych?

Przy ich zakupie nie liczy jak duża powierzchnią działkową dysponujemy, ponieważ zasady doboru mebli ogrodowych, w każdym z tych przypadków są podobne.

Wybór mebli ogrodowych a cena

Pierwsza i najbardziej oczywista kwestia, która kierujemy się podczas wyboru czyli dostępne fundusze. Powinniśmy przekalkulować ile możemy wydać  i co zrobić, by za przeznaczoną kwotę  kupić najwięcej i najkorzystniej Zakupy mebli ogrodowych  najlepiej jest robić jeszcze przed rozpoczęciem sezonu letniego lub po sezonie, kiedy w punktach oferowane są wyprzedaże końcówek dostaw. Jednak, kto kupuje meble do ogrodu, kiedy za oknem śnieg? Są i tacy, ale ich jest garstka.


Zdecydowana większość kupuje w ostatniej chwili. Nastała wiosna i weekend bliski a znajomi mają zjawić się na planowanym grillowaniu. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak czyhać na okazje. Nie kupuj spontanicznie! Postaraj się najpierw porównać ceny w różnych sklepach a później zajrzeć do oferty sklepów internetowych. Czasami taniej kupić meble dopłacając za przesyłkę niż podczas wielkiej obniżki cenowej w hipermarketach.

Wybór mebli ogrodowych a miejsce

Zastanów się dobrze nad miejscem, gdzie zechcesz je ulokować. Warto jest się zastanowić nad tym, czy będą stały na trawie czy pod zadaszeniem. Dla surowca z jakiego są wykonane jest to bardzo ważna kwestia. Dostępność miejsca jest równie ważna ? nie rozsądny będzie zakup ogromnego stołu na niewielki taras.

Wybór mebli ogrodowych a funkcja jakie będą spełniać

Przy ich zakupie warto zastanowić się także do czego będą służyły. Potrzebujesz stołu do grillowania z tuzinem znajomych a może rozkładanego fotela do relaksu z książką i małego stolika, na którym będzie mogła stać zapachowa świeca i lampka z winem? A może warto pomyśleć o zaopatrzeniu swojego ogrodu w drewnianą pergolę, która będzie oddzielać część ogrodu od miejsca zabaw dla dzieci.

Wybór mebli ogrodowych a kształt

W doborze elementów do ogrodu nie tylko kształt roślin ma znaczenie. To kryterium jest ważne podczas wyboru mebli do ogrodu. Jeżeli nasz ogród zbudowany jest z łuków i delikatnych załamań, wybierzmy meble ogrodowe okrągłe, delikatne i o stonowanym  Jeżeli z kolei jesteś właścicielem drapieżnego ogrodu o ostrych kolorach i kształtach poszukaj jaskrawych i kanciastych mebli ogrodowych.

Wybór mebli ogrodowych a styl

Kluczem do sukcesu jest prostota. Czasami postawienie na minimalizm na duże znaczenie. Lepiej jest się skupić na kilku stylowych dodatkach pasujących klimatem do siebie aniżeli do wielu rzeczy z zupełnie różnych światów.

Wybór mebli ogrodowych a materiał

Najczęściej wybieranym rodzajem materiału, z którego wykonywane są meble ogrodowe jest drewno. Meble drewniane o ile są odpowiednio zabezpieczone mogą nam służyć wiele sezonów o ile oczywiście będą chowane na zimę do środka.  W ogrodzie w stylu nowoczesnym można wybrać meble ogrodowe z metalu, a nawet szkła. Natomiast jeżeli szukamy mebli z materiału praktycznego  łatwego w czyszczeniu i lekkiego warto wybrać te z tworzyw sztucznych.

Pergole- czym kierować się podczas wyboru?

Dobrze wykonana i zaprojektowana pergola zapewnia cień w upalne dni oraz chroni nas przed wiatrem. Oprócz funkcji użytkowych wijące się po niej pnącze stanowi też urokliwą dekorację ogrodu. Aby jedna pergola wyglądała na zadbaną, warto wiedzieć, jakie rośliny sadzić obok niej. Jest to świetny dodatek do każdego ogrodu. Choć mogą przybierać różne kształty w zdecydowanej większości przypadków ich budulcem jest drewno. Ozdobne bryły składające się z dwóch szeregów słupów i zadaszenia w postaci kratownicy bądź belek stanowią lekką konstrukcję  i nie wymagają żadnych fundamentów. Jeżeli takie się już znajdują to pozwalają dodatkowo zabezpieczyć całą konstrukcję.


Share.

1 komentarz

  1. Postawiłem na meble z technorattanu ponieważ takie ma znajomy i poleca ten materiał. Znalazłem fajny sklep internetowy i tam zakupiłem( belgiardino.pl ). Muszę powiedzieć ze meble z tego materiału sprawują sie dobrze. Są naprawde wytrzymałe. A najważniejsze dla mnie jest to ze dużo łatwiej je wkomponować w otoczenie niż plastikowe lub drewniane

Leave A Reply