Próżno szukać banalnej, kwadratowej płytki w ofercie firmy Rawdecor. I za to duży plus – w końcu takie płytki proponuje niemal każdy producent. To podstawowa, aranżacyjnie „bezpieczna” i dlatego nadal jedna z najchętniej wybieranych form. Tymczasem… kafle, zarówno te podłogowe, jak i te na ścianach, przestały już dawno pełnić jedynie użytkową rolę. Coraz częściej poszukuje się bowiem nowych możliwości wyrażenia swoich pomysłów wnętrzarskich za pomocą płytek ceramicznych o atrakcyjnych, nietypowych kształtach.

Niektóre, unikalne formy płytek ceramicznych dają się zastosować jedynie w wyjątkowych aranżacjach, a inne znajdują zastosowanie w bardziej uniwersalnych sytuacjach. Oto kilka najciekawszych przykładów proponowanych obecnie przez Rawdecor.

Ponadczasowa arabeska

Kształt znany i lubiany od dawna. Przemyka przez kolejne mody i pokolenia, ulegając jedynie drobnym modyfikacjom i dostosowując się do aktualnych trendów kolorystycznych. Na szczęście dla klientów, czarowi arabeski ulega też Rawdecor, ponieważ to właśnie ten rodzaj płytki dostępny jest w najliczniejszych wariantach u tego producenta. Mylą się ci, którzy sądzą, że jest to wzór pasujący jedynie do rustykalnych wnętrz, ewentualnie do pałacowej klasyki. Biała i czarna, gładka płytka o tym kształcie świetnie się odnajduje również w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach.

arabeska-plytki

Mozaika ze sklepu internetowego RawDecor.pl

Dla tych, którym jednak bliższe są klimaty dawnych wnętrz – kilka rodzajów płytki nawiązującej kolorystycznie do starej ceramiki, przywodzącej na myśl dawne piece kaflowe.

plytki-arabeska-rawdecor

I jeszcze arabeska w roli głównej w aranżacji kuchni i łazienki…

mozaika-arabeska-rawdecor-pl-kuchnia-i-lazienka

Niepozorny prostokąt

Uniwersalny kształt, który świetnie sprawdza się zarówno na ścianie, jak i na podłodze, a także na większym lub mniejszym fragmencie powierzchni oraz w różnych układach – w jodełkę lub na przykład w cegiełkę. Ten kształt, umiejętnie zastosowany, pasuje właściwie do każdego stylu aranżacji wnętrza.

mozaika-rawdecor-prostokat

I przykład ciekawej aranżacji z zastosowaniem małych, prostokątnych płytek na ścianie nad blatem…

mozaika-rawdecor-kuchnia-bialy-prostokat

Atrakcyjny romb

Tutaj jest wyjątkowo duże pole do popisu – dwa, trzy kolory i ten pozornie prosty kształt dają możliwość stworzenia klasycznej, czarno – białej podłogi, ściany pasującej do nowoczesnego wnętrza lub szalonej, niemal hiperrealistycznej powierzchni 3D. To znacznie ciekawsze niż zwykły kwadrat, prawda?

mozaika-rab-rawdecor

I romby w aranżacji – w wersji dwukolorowej i trójwymiarowej oraz płaskiej i monochromatycznej…

mozaika-w-kuchni

Szlachetny heksagon

Ukochany trend ostatnich sezonów – i trudno się dziwić. Te małe i większe sześciokąty (zwane też potocznie plastrami miodu), występujące w wersji matowej bądź szkliwionej oraz w wielu wariantach kolorystycznych, łączy jedna wspólna cecha. Na ścianach i podłogach prezentują się szlachetnie, niemal jak dzieło sztuki – im bardziej misterny kształt i wykonanie, tym oczywiście lepszy efekt. Biała, jasno- i ciemnoszara kolorystyka, pastelowe błękity i turkusy świetnie się wpisują w bardzo lubianą ostatnio stylistykę wnętrz skandynawskich, choć oczywiście to tylko jedna z wielu możliwych opcji.

heksagon-mozaika

Wyjątkową propozycją Rawdecor w tym zakresie jest biały, nieforemny sześciokąt – Diamond, mający wypukłą, nawiązującą oczywiście do nazwy, formę – dlatego płytki te kładzie się wyłącznie na ścianach.

mozaika-heksagonalna

Heksagony w nowoczesnej, kuchennej aranżacji…

mozaika-heksagonalna-w-kuchni

Share.

Leave A Reply