Ostatnimi czasy zaobserwować możemy nowy trend budowy domów z drewna. Mimo to, że do tej pory technologia ta nie cieszyła się dużym uznaniem w Polsce to z roku na rok podobnych budynków przybywa. Jeżeli stoisz przed wyborem jaki dom zbudować, warto dokładnie rozważyć tę możliwość.

Trzeba jednak przyznać, że domy z drewna maja swoich zwolenników i przeciwników. Miej na uwadze, że zapoznając się jedynie z opinią z jednej ze stron odbierasz sobie możliwość samodzielnego i w pełni świadomego podjęcia decyzji. Analiza tego trendu powinna rozpocząć się od wymiany wad, gdyż może okazać się, że jakaś z nich może okazać się dla nas bardzo istotna.

Póki co obserwujemy dosyć małe zainteresowanie taką możliwością. Dosyć ciężko jest również znaleźć samą firmę, która oferuje nie tylko samo drewno ale i posiada umiejętności, które pozwolą nam cieszyć się dobrym domem przez lata. Fachowcy przyznają, że najbardziej nadającym się do stawiania takich domów jest drewno, które będzie się suszyło przez 10 lat. Jednak to niemalże graniczy z cudem znalezienie drewna o takim czasie schnięcia.

Ogrzewanie domów z drewna

Kolejnym aspektem, który należy koniecznie wziąć pod uwagę jest ogrzewanie takiego domu. Okazuje się, że zdecydowane szybciej tracą ciepło i zbyt łatwo się nagrzewają. W porównaniu z cegłą, która latem daje przyjemny chłód, a zimą nie dopuszczają do zbyt szybkiego ochłodzenia się. Chociaż nie można też powiedzieć, że ażeby stosowane w nich technologie zupełnie nie dawały sobie rady z tym problemem.

Czy domu z drewna mogą zgnić?

Jeżeli chodzi o ten pogląd, to jest on zupełnie błędny. Przy prawidłowo zastosowanej technologii oraz wypełnieniu warunków eksploatacji powyższy problem na pewno nie wystąpi.

Najważniejsze zalety domów z drewna

Okazuje się, że zalet jest zdecydowanie więcej niż wad. Koszty budowy domu z drewna są nieporównywalnie mniejsze niż tego w tradycyjnych technologiach. Dodatkowo do ich wystawienia potrzeba dużo mniej czasu. Kolejnym plusem jest fakt, że domy z drewna można stawiać o każdej porze roku. Jeżeli to koszty są dla nas czynnikiem determinującym budowę na pewno warto rozważyć taką ewentualność. Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Ci się przebywać w domu z drewna z całą pewnością poczułeś różnice między mikroklimatem i jakością powietrza w drewnianym domu. Komfort przebywania w domu z drewna jest nieporównywalnie wyższy.
Biorąc pod uwagę koszty związane z budową to tutaj nie tylko samo postawienie domu z drewna jest tanie, ale i również wylanie fundamentów czy jego późniejsze wyposażenie. Drewno jest świetnym materiałem  i śmiało można zrezygnować z tynków czy tapet. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że domy z drewna zdecydowanie łatwiej jest rozbudować, niż te tradycyjne.

KBProjekt baner 4

Ekologiczne domy

Uważa się, że domy z drewna są ekologiczne. Budowa domu również ze względu na ten aspekt jest niezwykle istotna. Warto się zastanowić, ile będzie kosztowała taka budowa środowisko naturalne, ponieważ to nasze dzieci pozostaną z nim w takim  kształcie, w jakim je pozostawimy.
Budowa domu to dla wielu osób inwestycja życia. Choćby z tego względu warto wziąć pod uwagę budowę domu z drewna. Dodatkowo można skontaktować się z biurem projektowym i poprosić o pokazanie od środka podobnego wnętrza.

Share.

Leave A Reply