Osoby, które planują budowę swojego domu prędzej czy później staną przed wyborem odpowiedniego projektu, który będzie spełniać wszystkie najważniejsze wymagania. Godziny spędzone przed komputerem, setki przejrzanych projektów i nerwy. Czy rzeczywiście musi to tak wyglądać? W tym tekście przedstawimy najpopularniejsze projekty domów jednorodzinnych.

FULTON II

Pierwszy z domów opracowany przez dr inż. arch. Ludwię Juchniewicz-Lipińską oraz dr inż. arch. Miłosza Lipińskiego to klasyczna konstrukcja o łącznej powierzchni użytkowej 136,89 metrów kwadratowych. Na parterze znajdziemy przestronny salon połączony z jadalnią i kuchnią, łazienkę, sypialnię, garaż oraz pomieszczenie gospodarcze. Poddasze oferuje trzy sypialnie oraz jasną łazienkę z oknem dachowym. Jest to idealna propozycja dla małej rodziny, która ceni sobie wygodę mieszkaniową.

PERTH

Kolejny projekt jest propozycją dla nieco większej rodziny ceniącej sobie jasne pomieszczenia. Duże okna sprawiają, że w całym domu praktycznie przez wszystkie miesiące roku dostaje się sporo światła dziennego. Powierzchnia użytkowa tego budynku wynosi 169 metrów kwadratowych, a wysokość kalenicy to niespełna 9 metrów. Na parterze znajdziemy 31-metrowy salon z wyjściem na taras, jedną sypialnię o powierzchni 16 metrów kwadratowych, łaziankę oraz schowek. Z przedpokoju możemy wejść do niespełna 19-metrowego garażu, z którego natomiast mamy łatwy dostęp do kotłowni. Na piętrze zagospodarowano miejsce dla trzech sypialni (w tym jedna z własną łazienką), garderoby oraz dużej łazienki i pralni.

ROYAN

Projekt Royan jest idealny dla małych rodzin, które nie potrzebują dużej ilości sypialni. Jest to tania i wygodna alternatywa dla mieszkania w bloku. Łączna powierzchnia użytkowa tego domu to niespełna 72 metry kwadratowe. Pokój dzienny połączony z otwarta kuchnią ma aż 30 metrów kwadratowych, a dwie sypialnie mają po około 10 metrów kwadratowych. Oczywiście w projekcie znalazło się miejsce na pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 4,52 m2.

TOTTORI

Wiele osób boryka się z problemem doboru odpowiedniego projektu na wąską działkę. Tottori bez problemu wybudujemy na gruncie o szerokości około 15 metrów, przy czym dom ten oferuje naprawdę sporo pomieszczeń. Na parterze znajdziemy duży salon z kominkiem, łazienkę oraz kuchnię i pomieszczenie gospodarcze, a na pietrze rozdzielono miejsce dla dużej sypialni o powierzchni prawie 25 metrów kwadratowych oraz dwóch pokoi o powierzchni po około 10 metrów kwadratowych. Oczywiście jest tam również spora łazienka, która bez problemu pomieści wannę i prysznic.

ODENSE

To prawdziwy gigant mogący bez problemu pomieścić dwie rodziny! Na parterze znajdziemy dwie kuchnie, trzy łazienki, dwa salony oraz dwie sypialnie. Pomieszczenia połączone są kotłownią o powierzchni 13 metrów kwadratowych, która może zostać zaaranżowana jako pralnia. Piętro oferuje trzy sypialnie oraz dwie łazienki.

ROCKVILLE

Powierzchnia użytkowa tego domu wynosi niespełna 120 metrów kwadratowych. W projekcie Rockville znajdziemy bardzo duży salon z jadalnią, trzy sypialnie oraz dwie łazienki i kotłownię. Z salonu mamy łatwy dostęp do dużego tarasu. Dom jest niedrogi w realizacji oraz energooszczędny. Jego zapotrzebowanie energetyczne wynosi 24,21 kWh na metr kwadratowy przez cały rok.

KOGE III

Projekt idealny dla osób lubiących konstrukcje z płaskim dachem na bazie kwadratu. Parter mieści duży salon połączony z jadalnią i kuchnią, pokój wypoczynkowy oraz łazienkę i kotłownię, a na piętrze znajdziemy trzy sypialnie oraz łazienkę. Garaż uwzględniony w projekcie bez problemu pomieści dwa samochody.

Zaprezentowane projekty domów powinny przypaść do gustu rodzinom z niewielkim budżetem, z wąską działką oraz poszukującym energooszczędnych konstrukcji. Jak widać, szukanie odpowiedniego domu nie musi wiązać się z wielogodzinnym przeglądaniem internetu.

Share.

Leave A Reply