Szybki remont kuchni | Nasze4katy.net

Remont kuchni kojarzy się dla wszystkich z bardzo kosztowną, pracochłonną i uciążliwą pracą. W dzisiejszych czasach na szczęście nie musi tak to wyglądać. Poniżej znajdziesz kilka porad, jak szybko i niewielkim kosztem przeprowadzić remont oraz jakie materiały warto tutaj zastosować.

Pamiętaj! Kuchnia jest pomieszczeniem narażonym na podwyższone działanie wody oraz wilgoci. Dlatego warto tutaj użyć materiałów wodoodpornych, jakimi są płyty wodoodporne czy panele laminowane.

Ściany

Jeśli zamierzasz zmienić totalnie wygląd ścian i przeraża Cię wizja usuwania wcześniej położonych płyt gipsowo-kartonowych, wiedz, że nie musisz tego robić. Możesz położyć płytki bezpośrednio na nich.  Zamiast robić totalną demolkę przykryj płyty wodoodporne  (http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/plyty-g-k) zakupionymi płytami i ciesz się nowym designem kuchni

Fartuch

Fartuch, czyli przestrzeń pomiędzy szafkami wiszącymi, a stojącymi to bardzo wrażliwy fragment w kuchni. Wykończenie, jakie tutaj będzie zastosowane musi być odporne na wodę, wysokie temperatury oraz częste zmywanie zabrudzeń. Tradycyjnie stosuje się w tym miejscu płytki, ale dziś mamy już do wyboru wiele więcej rozwiązań. Obecnie bardzo popularne jest przyklejanie szklanych paneli. Jest to rozwiązanie bardzo szybkie i efektowne, aczkolwiek dość drogie. Tańszą, a równie estetyczną alternatywą jest zastosowanie laminowanych paneli z płyty MDF, na których również można zamieścić dowolny nadruk. Można też tą przestrzeń wypełnić odpowiednio zabezpieczoną płytą meblową, czy bardzo modnym betonem.

Podłoga

Nie da się ukryć, że w kuchni dużo się brudzi, więc podłoga powinna być nie tylko ładna, ale też łatwa w utrzymaniu czystości. Najczęściej wybierane są płytki, jednak ich położenie długo trwa i wymaga dużego doświadczenia. Łatwiejszym rozwiązaniem jest zastosowanie wykładziny z PCV, które dziś dostępne są w wielu pięknych wzorach np. imitujących drewno. Można też w kuchni zamontować specjalne panele laminowane o zwiększonej odporności na działanie wody.

Share.

Leave A Reply