Nowoczesne oświetlenie ogrodowe | Nasze4katy.net

Na piękny i budzący zachwyt ogród wpływa nie tylko roślinność jaką wybierzemy, ale i również rodzaj oświetlenia. W końcu odpowiednie oświetlenie przedłuża czas korzystania z uroków tego miejsca.

Warto jest więc nałożyć wszelkich starań, by idealnie komponowało się z całością ale i żeby było praktyczne i dobrej jakości. Idealne oświetlenie nie może również utrudniać poruszania się po ogrodzie. Zanim  więc podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie warto ją przemyśleć.

nowoczesne oświetlenie ogrodowe

fot. homegardenair.com

Dostosowanie jego rodzaju do naszych potrzeb stworzy wyjątkową atmosferę i nada przestrzeni jedyny w swoim rodzaju charakter. Zanim pójdziemy do sklepu stacjonarnego lub złożymy zamówienie w sklepie online warto zadać sobie pytanie, jaką właściwie rolę ma spełniać oświetlenie w naszym ogrodzie. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu romantycznej atmosfery wystarczające okażą się wyłącznie lampy o ciepłym, delikatnie sączącym się światle. Jeżeli zależy nam by oświetlenie pomogło w odnalezieniu ścieżki warto zdecydować się na rząd niskich lamp solarnych. Dla osób posiadających oczko wodne  przydatne okażą się reflektorki, które podświetlą taflę. Raz kupione lampy mają nam służyć przez kilka lat ? nie jest to niski koszt, więc warto zadbać o ich wysoką jakość.

Czym kierować się podczas wyboru miejsca, w którym postawimy oświetlenie?

Tutaj najpraktyczniejszym narzędziem okaże się przenośna latarka, za którą pomocą będziemy w stanie określić jak będzie w rzeczywistości wyglądało światło w warunkach ogrodowych. Kolor i intensywność światła może nadawać zupełnie inny klimat. Jeżeli postanowimy umiejscowić lampę za rośliną to światło przesączające się przez liście pozwoli nam uzyskać romantyczny efekt. Jednocześnie nie może być ono zbyt silne, bo będzie wpływać na roślinę i jej żywotność. Stwórz w swojej głowie plan tego jak będzie wyglądał Twój ogród ? wyobraź sobie miejsce, w którym czujesz się maksymalnie zrelaksowany?.jak wygląda otoczenie? Pomocny okaże się tutaj na pewno szkic, który powinien uwzględnić wszystkie istniejące elementy, bo każdy z nich może pochłaniać światło ? niezależnie od tego czy jest to ławka czy jakaś roślina. Przede wszystkim kierujmy się rozsądkiem, ponieważ popadając w przesadę możemy zmienić ogród w choinkę. Jeżeli chcesz zakupić lampy solarne należy zadbać o to, aby mogły się naładować w ciągu dnia.


Rodzaje lamp ogrodowych

Lampy ogrodowe mogą charakteryzować się różną stylistyką. Najczęściej wykorzystywanym materiałem do ich stworzenia są: żeliwa, aluminium czy tworzywa sztuczne ? dostępne w różnych kształtach i kolorach. Nie mniej jednak wciąż największą popularnością cieszą się lampy w stonowanych kolorach typu: czarny czy szary. Można je podzielić ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane:

– lampy żeliwne: ciężkie, które ulegają często korozji. Z tego materiału najczęściej wykonywane są długie lampy, które w przeważającej większości wykorzystywane są w parkach
– lampy aluminiowe- lekkie i odporne na warunki zewnętrzne. Aluminium to trwały materiał, który jest w stanie wytrzymać wiele. Są bardzo często używane z uwagi na swoją uniwersalność ? można wśród nich znaleźć nowoczesne modele, ale i te tradycyjne,
– lampy z tworzywa sztucznego- specyfika materiału pozwala wykonać z niego dowolny kształt i stylistykę lampy.

Przebojem ostatnich lat jest oświetlenie typu LED. Wykorzystuje się je w chwili, kiedy chcemy uzyskać dużo jasnego światła. Modne jest również oświetlenie o niskim napięciu. Te z kolei wykorzystuje się najczęściej do zaznaczenia góry lub dołu  elementów architektury ogrodu czy roślinności.

Share.

Leave A Reply