Nowoczesne materiały wykorzystywane do produkcji mebli ogrodowych | Nasze4katy.net

Z pewnością wielu z nas ceni sobie dobrze urządzony ogród. Jednak powinniśmy pamiętać, iż jego jednym z najważniejszych elementów są meble ogrodowe. Z tego powodu warto zainwestować w dobre wyposażenie naszej przestrzeni, abyśmy w naszym ogrodzie czuli się przede wszystkim komfortowo.

Podstawowe materiały konstrukcyjne

Kilkanaście lat temu wiele mebli ogrodowych było produkowanych z podstawowych materiałów inżynierskich, jakimi są przede wszystkim materiały metalowe oraz tworzywa sztuczne, a także drewno. Do produkcji używano również materiałów takich jak między innymi wiklina oraz rattan.
Obecnie niewiele zmieniło się podczas ich produkcji, wciąż wykorzystywane są te same grupy materiałów inżynierskich. Jednak powinniśmy mieć świadomość, iż nowoczesne meble ogrodowe charakteryzują się przede wszystkim lepszymi własnościami wspomnianych materiałów. Powoli odchodzi się już od wytwarzania popularnych krzeseł z tworzywa sztucznego, głównie z polipropylenu. Z pewnością jest to najtańszy produkt na rynku, jednak z czasem tworzywo sztuczne zaczyna tracić swój kolor, a także cenne własności, takie jak przede wszystkim wytrzymałość. Niestety staje się kruche i po jednym sezonie nie nadaje się już do użytku. Równie często sytuacja wygląda bardzo podobnie w przypadku doboru nieodpowiedniego drewna do produkcji mebli. Jeżeli wybrano zły gatunek, ponadto nie został on odpowiednio wcześniej zaimpregnowany, nie możemy mieć złudzeń, iż zakupiony produkt będzie nam służył przez kilka lat. Sytuacja tego typu ma również miejsce w przypadku mebli ogrodowych wykonanych z różnych gatunków stali.
Obecnie stal posiada kilkaset gatunków, jednak pomimo takiego wyboru w tym surowcu, często podczas produkcji wybierany jest najtańszy gatunek, który po pewnym czasie koroduje. Z tego powodu nie warto decydować się na zakup mebli ogrodowych, które wyprodukowane są przestarzałymi metodami.

Nowoczesne materiały konstrukcyjne

Aktualnie technologia bardzo prężnie się rozwija, również w dziedzinie inżynierii materiałowej. Z tego powodu na rynku możemy znaleźć wiele produktów, które oczywiście wykonane są z podstawowych materiałów inżynierskich, jednak uzupełnione są wieloma niezbędnymi dodatkami. Do nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych, które są wykorzystywane do produkcji mebli ogrodowych możemy zaliczyć między innymi meble aluminiowe lub wykonane z odlewów żeliwa, a także wszelkie nowości z grupy tworzyw sztucznych. Największą innowacją ostatnich lat są meble wykonane z technorattanu. Jest bardzo podobny do rattanu, jednak produkuje się go z materiału syntetycznego, jakim jest polietylen.

Decydując się na zakup mebli ogrodowych warto pamiętać, iż obecnie w sklepie możemy znaleźć nie tylko podstawowe produkty, które na rynku znajdują się od wielu lat, ale również i nowoczesne meble ogrodowe, wykonane z innowatorskich materiałów inżynierskich. Warto zainwestować w tego typu meble, ponieważ będzie to zakup na długie lata.

Dlaczego technorattan?

Technorattan mimo że jest materiałem syntetycznym do złudzenia przypomina naturalny materiał. Jest bardzo wytrzymały ( odporny na promienie UV, zimno, deszcze ), bardzo łatwy w konserwacji i po prostu ładny i miły w dotyku. Plastyczność materiału pozwala na tworzenie unikatowych, designerskich produktów. Komplety ogrodowe często tworzy się z technorattanu a konstrukcję stanowi szkielet z aluminium. To połączenie materiałów gwarantuję wysoką jakość produktu a także trwałość na lata!

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez internetowy sklep meblowy Ogrodolandia. Sklep oferuje min. szeroki wybór mebli do ogrodu w tym mebli ogrodowych z technorattanu: ogrodolandia.pl/meble-ogrodowe-technorattan

Share.

Leave A Reply