Modna i stylowa biała cegła klinkierowa. | Nasze4katy.net

Cegła klinkierowa to rozwiązanie, po które decyduje się sięgać coraz więcej osób chcących nadać wyjątkowości swojej elewacji. Okazuje się, że czerwona cegła nie jest jedynym możliwym wyborem. Ciekawą propozycją jest biały klinkier, któremu z miesiąca na miesiąc rośnie zainteresowanie.

Cegła nie musi być czerwona

Co prawda przyzwyczajeni jesteśmy do tradycyjnego wariantu w postaci różnych odcieni czerwieni, jednak już dawno przestała być ona jedynym możliwym wyborem. Ostatnie dziesięciolecia pokazały, że zaszły w tym temacie poważne zmiany, a wszystko za sprawą nowoczesnych technologii oraz odkrywaniu nowoczesnych złóż gliny. Na dzień dzisiejszy cegły mogą być, np.: żółte, brązowe, antracytowe, granatowe, szare, czarne a również białe. Zdecydowanie największą popularnością cieszy się ostatnia propozycja, która spore zainteresowanie ma w krajach południowej Europy. Jednak i Polsce coraz więcej osób sięga po podobną propozycje.

Śnieżnobiałe cegły klinkierowe na elewacje

Do wyboru mamy cegły o zupełnie płaskiej powierzchni oraz te, które posiadają delikatne wgłębienia. Rzucająca się w oczy biel jest efektem wykorzystana gliny oraz kaolinitu czyli minerału, z którego produkuje się, np.: porcelanę.

Z uwagi na dużą dekoracyjność całej kolekcji cegły są bardzo chętnie stosowane nie tylko zewnątrz, ale i również we wnętrzach. Bardzo ważną ciekawostką jest fakt, że produkty wyróżniają dobre parametry techniczne, np.: bardzo wysoka wytrzymałość na ściskanie oraz niska nasiąkliwość ok., 1,5%. Jeżeli dodatkowo do białej barwy cegły zostanie dodana wielość faktur oraz wymiarów produktów z klinkieru może okazać się, że posiadamy ogromne możliwości architektoniczne kreacji. Sięgając po podobne rozwiązania można cieszyć się wspaniałymi efektami wykończenia. Jest to jeden z tych wariantów, które niosą ze sobą wiele dobrego wobec czego postarajmy się w pełni wykorzystywać możliwości oferowane przez tego typu rozwiązania.

To musisz wiedzieć!

Biała cegła o gładkiej oraz jednolitej powierzchni lica jest gwarancją niskiej nasiąkliwości, ponieważ ok. 1,5% oraz brak wrażliwości na kurz i spaliny. W dużej mierze jest to spowodowane dzięki temu, że glina jest wypalana w bardzo wysokich temperaturach, aż do spiekania, dzięki czemu cząstki brudu nie mogą przenikać w głąb kamienia. Tym sposobem cegła pozostaje piękna, jak pierwszego dnia po wymurowaniu.

Wykonana z klinkieru elewacja przypomina ceglany mur jeszcze z czasów, kiedy nie budowało się go z pustaków i nie ocieplało styropianem  ani wełną. Decydując się na podobną fasadę zwykle mamy do wyboru cegłę albo płytki. Cegła klinkierowa dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych – dla osób, które zdecydowały się na wybór śnieżnobiałej to rozwiązanie może prezentować się wyjątkowo okazale. Warto jest jednak sięgnąć po materiał wysokie jakości, a tym samym dostaniemy pewność, że podobna propozycja będzie strzałem w dziesiątkę i będzie mogła utrzymać się przez długie lata. Jest to jedno z tych wariantów, które wyróżnia się wysoką trwałością.

Share.

Leave A Reply