W nowoczesnym budownictwie na szeroką skalę korzysta się obecnie z markiz dachowych w celu osłonięcia pomieszczeń przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zredukowaniem temperatury wewnątrz pomieszczenia. Najważniejsi producenci w branży, to jest FAKRO, VELUX i ROTO, proponują najefektywniejsze rozwiązania w tym zakresie.

O markizach dachowych można powiedzieć nie tylko, że są świetną alternatywą, ale wręcz znacznie lepszym  rozwiązaniem w kwestii ograniczania ilości światła słonecznego w pokojach  niż tradycyjne metody. Do tej pory większość Polaków była przyzwyczajona do zwykłych rolet, które można kupić niemal wszędzie, a popularność tego rozwiązania sprawiała, że mało kto interesował się tym, czy rolety faktycznie są efektywne i czy nie można by ich zastąpić czymś lepszym.

Velset, który jest polskim, wyspecjalizowanym dystrybutorem produktów, jednych z  największych na rynku budowlanym  marek, od kilku lat proponuje swoim klientom markizy dachowe FAKRO, VELUX, ROTO i KRONmat w bardzo atrakcyjnych cenach. Na szczęście dobra i rzetelna polityka informacyjna firmy, reklamy producentów oraz współpraca z wieloma podmiotami świadczącymi usługi remontowo-wykończeniowe sprawiła, że markizy dachowe stają się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej popularne.

Na czym jednak polega wyższość tego rozwiązania nad tradycyjnymi roletami wewnętrznymi? Oczywiście, w wielu wypadkach te ostatnie sprawują się świetnie. Chodzi głównie o okna, które nie są narażone na intensywne naświetlenie, na przykład te od strony północnej, czy o pomieszczenia, w których dużo światła i wyższa temperatura są z różnych względów pożądane.  Ale tam, gdzie słońce i gorąc utrudniają codzienne funkcjonowanie, np. na poddaszu, od strony południowej, zachodniej i wschodniej, markizy dachowe są idealnym wyborem.

Montowane po zewnętrznej stronie okna, ograniczają nawet do 90% ciepła, odbijając promienie słoneczne jeszcze przed szybą. Dodatkowo markiza zapewnia do 8 razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem niż rolety wewnętrzne zaciemniające. Materiał wykonawczy markiz wszystkich trzech wiodących producentów zapewnia pełną widoczność, a jednocześnie chroni wzrok domowników przed szkodliwymi i nieprzyjemnymi refleksami świetlnymi, stwarzając tym samym pełen komfort korzystania z wygód domowego poddasza.

Share.

Leave A Reply