Urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu wcale nie jest prostym zadaniem. Jeżeli weźmie się pod uwagę ilość dostępnych na rynku propozycji aranżacji można dostać prawdziwego zawrotu głowy. Jak pośród tak dużego wyboru zdecydować się na konkretne rozwiązanie? Stawiając na minimalistyczne wnętrze, które bogate jest w czarno-białe elementy można liczyć się z uniwersalnością wystroju. Mieszkanie będzie mogło prezentować się perfekcyjnie jeżeli wykorzysta się kilka cennych wskazówek.

Minimalistyczne wnętrze

Wystrój wnętrza z dominującą bielą oraz czernią wskazuje na upodobania do minimalizmu. Mieszkanie urządzone w tym stylu wcale nie musi być nudne. Jeżeli zdecydujesz się na antresole i skórzane meble możesz być pewien, że podobne elementy nadadzą wnętrzu szlachetności. Różne odcienie szarości, biel i czerń to kolory, po które sięga coraz więcej osób chcących urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu. Konsekwencja w aranżacji może jednak zostać złamana akcentem, który doda lekkości i finezji pomieszczeniom. Decydując się na podobne rozwiązanie można w prosty sposób przełamać nudę oraz przewidywalność w aranżacji. Rozwiązaniem cieszącym się popularnością jest minimalistyczne wnętrze, które w pełni urządzają przedmioty stylizowane na stare.

Biel i czerń wymagają wyczucia koloru oraz formy. Podobne dwubarwne aranżacje wnętrz mogą zostać ocieplone przez dodatki, których kolory stają się bardziej wyraziste. Na podobnym tle barwy kwiatów i świec również wydają się znacznie głębsze oraz czystsze.

Modna szachownica

Detale wykorzystane w aranżacji będą stanowić wspaniałe uzupełnienie całości. Z całą pewnością warto jest sięgać po podobne rozwiązania, które wpływają na wygląd całego pomieszczenia. Dobrym pomysłem staje się zamówienie u stolarza bufetów, które dodatkowo zostaną potraktowane białą farbą. Białe meble można postawić na przemiennie z czarnymi, co utrzymuje dwubarwną konwencję w aranżacji wnętrza. Z kolei ułożone w karo szare i białe płytki na podłodze nadają aranżacji wnętrza sznytu i ponadczasowości.

Będąc konsekwentnym w stylizowaniu mieszkania można osiągnąć wyjątkowy efekt. Z całą pewnością jest to jedno z tych rozwiązań, po które warto jest sięgnąć wobec czego postarajmy się korzystać z możliwości oferowanych przez rynek.

Pomocne wskazówki podczas aranżacji wnętrza

Podstawowym zadaniem dla |Ciebie będzie wybranie dwóch flagowych kolorów, które będą stanowić podstawę wykończenia. Jeżeli chcesz postawić na minimalistyczne wnętrze to możesz zestawić ze sobą, np. : biały z czarnym albo biały z szarym. Barwę jaśniejszą potraktuj jako bazę – oznacza to, że powinna ona dominować w pomieszczeniach. Z kolei drugi z kolorów postaraj się wykorzystać w dodatkach – zadbaj jednak o to, aby nie przesadzić z ich liczbą. Dobrym pomysłem jest również stosowanie barw półśrednich, np. gamę szarości. Idealnie sprawdza się to na dużych powierzchniach. Tym sposobem możesz uzyskać bardziej plastyczny efekt oraz unikniesz monotonii. Ponadto wykorzystanie barw spoza przyjętej palety ogranicz wyłącznie do dodatków takich jak: świece, świeczniki czy serwetki. Możesz zmieniać je zgodnie z sezonami – wiosną sięgaj po soczyste barwy, latem po ciepłe i nasycone kolory,  a z kolei zima po bardziej wyraziste. Możesz również dodatki wybierać pod kątem obchodzonych świąt, np. Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy.

Share.

Leave A Reply