Jak urządzić piękny ogród? | Nasze4katy.net

Podpowiemy Ci jak urządzić piękny ogród. Bardzo często nawet niewielkie zmiany w aranżacji dotychczasowego mogą całkowicie odmienić miejsce dotychczasowego odpoczynku. Dzięki tym poradom będziesz w stanie zyskać przestrzeń, w której będziesz uwielbiać spędzać czas wolny.

Jeżeli jesteś na etapie budowy domu, warto zwrócić się do architekta krajobrazu, który poradzi jak zagospodarować teren i podpowie Ci jakie meble, roślinność i elementy wykończeniowe do niego wybrać. W pierwszej kolejności weźmie pod uwagę rodzaj nawierzchni na ścieżki, oświetlenie i systemy nawadniające. Pamiętaj, że zmiany w projekcie ogrodu można wprowadzać na każdym etapie jego budowy. Niekiedy wystarczający jest mały lifting, aby móc zmienić charakter przestrzeni. Jesteś w stanie zmienić roślinność o bardziej efektowne gatunki, dołożyć dodatkowe drewniane elementy lub meble ogrodowe.

Funkcjonalność

Najważniejsza cecha odpowiednio zaprojektowanego ogrodu. Jeżeli dysponujesz dużym terenem jesteś w stanie zaplanować kącik dla każdego domownika. Dzieci będą usatysfakcjonowane placem zabaw a żona altaną, w której będzie można organizować przyjęcia lub spokojnie usiąść i poczytać książkę. Tutaj nie można zapomnieć o wyposażeniu ogrodu, takim jak: stół, krzesła czy elementy z drewna, które dodadzą wiejskiego charakteru. Mowa tutaj, np.: o drewutni, sztachetowym płocie i furtce do ogródka czy drewnianej skrzyni ogrodowej. Każdy z tych poszczególnych dodatków tworzy klimat.

Oświetlenie

Dobrym pomysłem jest również zastosowanie elementów oświetlenia zamontowanych na stałe oraz przenośnych lamp ogrodowych. To idealne rozwiązanie Jeżeli, np. altana ma stanowić miejsce wieczornych spotkań towarzyskich to od właściwego oświetlenia wszystko zależy.


Drewniane elementy w ogrodzie

Jeżeli jesteś właścicielem pięknego domu, to otaczający go ogród przydomowy nie może być gorszy. Prostymi metodami jesteś w stanie zmienić aranżację ogrodu i przy tym zyskać gwarancję nienagannej estetyki i funkcjonalności. Nieodłącznym elementem domów jednorodzinnych jest zadbany ogród. Najczęściej znajduje się w nim kącik dla każdego domownika ? plac zabaw dla dzieci czy mały ogródek dla miłośniczki roślin. Jednak prawdziwy klimat miejsca tworzą drewniane elementy wykończeniowe. Dzięki nim jesteśmy w stanie uzyskać spójny charakter. Co więcej, są w stanie ładnie wkomponować się w różne klimaty ogrodów. Do tych elementów można zaliczyć: drewniany palik, plater na zioła, płotek grządkowy, płotek sztachetowy, płoty furtki sztachetowe, regały na drewno kominkowe, skrzynie ogrodowe, słupki ozdobne, mostki, donice czy różnego rodzaju kraty, po których wiją się pnącza.

Share.

Leave A Reply