Jak chronić i czyścić elewację budynku? | Nasze4katy.net

Elewacja budynku chociaż pełni funkcję izolacyjną, to jednak ma przede wszystkim walory estetyczne, nadaje obiektowi charakteru – albo go mu odbiera… Dbanie o prawidłowy stan elewacji to nie tylko troska o reputację budynku, ale również o odpowiedni bilans energetyczny i powstrzymanie przed zawilgoceniem. W jaki sposób poradzić sobie z zanieczyszczeniami?

Metody stosowanego czyszczenia i zabezpieczenia elewacji uzależnione są przede wszystkim od charakteru zanieczyszczeń. Utrzymywanie ścian w czystości jest podstawowym sposobem na ochronę ich dobrego stanu, jak również zachowania odpowiedniego koloru i struktury ścian.

Zanieczyszczenia elewacji mogą być różnorodne. Najpopularniejszy jest agresywny, przylepiający się kurz, rdzawe przebarwienia, zacieki oraz różnej maści naloty. Wszystkie te zanieczyszczenia znacznie obniżają estetykę budynku, a po jakimś czasie mogą negatywnie wpływać na strukturę elewacji i osłabiać jej funkcjonalność.

Niestety, bez względu na dobór odpowiedniej elewacji i jej jakość będzie ona narażona w mniejszym lub większym stopniu na agresywne czynniki zewnętrzne. Nawet na powierzchni cegły dekoracyjnej lub tynku elewacyjnego mogą ukazać się wykwity wapienne, które psują właściwy efekt estetyczny.

Z pomocą przyjdzie nam środek do zmywania elewacji weber PC241, który powstał w celu usuwania z elewacji i powierzchni pionowych zwykłych i uporczywych zanieczyszczeń, agresywnego kurzu oraz lekkich rdzawych nalotów. Dokładne zmycie elewacji wodą z dodatkiem produktu weber PC241 przywróci ścianom ich pierwotny kolor oraz powstrzyma gromadzenie się uporczywego i niebezpiecznego dla elewacji brudu. Chcąc dokładnie zmyć zanieczyszczoną powierzchnię użyj szczotki.

W środowisku wilgotnym pojawiają się na ścianach budynku algi i grzyby, które są szczególnie niebezpiecznym zjawiskiem. Nie tylko ich obecność grozi nieprzyjemnym efektem wizualny, ale również zawilgoceniem budynku i zmniejszeniem jego izolacyjności cieplnej.

Wtedy najlepiej zastosować środek do czyszczenia elewacji weber PC243. Jest to specjalistycznie opracowana formulacja biocydowa do konserwacji oraz czyszczenia elewacji z alg, grzybów oraz pleśni. weber PC243 przeznaczony jest do czyszczenia z infekcji mikrobiologicznej takich powierzchni, jak kamień, beton, cegła, powierzchnie tynków akrylowych, silikonowych, silikatowych oraz mineralnych.

Co ciekawe, specjalistyczny preparat weber PC243 posiada szerokie spektrum skuteczności przeciw różnym bakteriom, grzybom, oraz drożdżom, które powodują korozję mikrobiologiczną układów wodnych. Ze względu na swoje właściwości, preparat wykorzystywany jest z powodzeniem do czyszczenia różnych urządzeń produkcyjnych, takich jak zbiorniki, pompy oraz linie zasilające.

Share.

Leave A Reply