Jak dobrze dobrać drzwi zewnętrzne? Przede wszystkim drzwi wejściowe muszą być solidne i bezpieczne. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się antywłamaniowe. Jednakże nie jest to jedyne kryterium jakim kierują się klienci. Spore znaczenie ma również wygląd i estetyka drzwi.

Drzwi są istotnym elementem chroniącym nas m.in. przed wizytą nieproszonych gości. Dla własnego i bliskich bezpieczeństwa należy nałożyć wszelkich starań, by zaopatrzyć się w produkt wysokiej jakości. Trwałość materiałów z jakich zostały wykonane będzie decydować o późniejszym komforcie ich użytkowania. Prócz właściwości antywłamaniowych duże znaczenie będzie tutaj również odgrywać izolacyjność cieplna i akustyczna. Solidne drzwi antywłamaniowe mają wzmacniane profile skrzydeł co też dodatkowo stanowi zabezpieczenie przed ich ściągnięciem.

Współczynnik przenikania ciepła

Ten współczynnik mówi nam o tym jak dużo ciepła będzie przenikać na zewnątrz po zamontowaniu drzwi. Spore znaczenie będzie odgrywać w okresie zimowym, kiedy będziemy kłaść duży nacisk na uszczelnienie miejsc, którymi może uciekać ciepło z domu. Wartość tego współczynnika w pierwsze kolejności zależy od konstrukcji drzwi i materiałów, z których zostały użyte. Specjaliści mówią, że koniecznie trzeba wybierać drzwi, które gwarantują utrzymanie ciepła w środku.

Ogranicz hałas

Kolejnym aspektem wartym wzięcia pod uwagę będzie ich akustyczność. Zdecydowanie większą wagę do tego kryterium powinny przyłożyć osoby mieszkające w bloku. Nie mniej jednak mieszkańcy domów jednorodzinnych w okolicach drogi szybkiego ruchu również powinny najpierw przeanalizować zakup pod tym kątem. W przypadku domu jednorodzinnego właściciel bardzo często decyduje się na zamontowanie drugich drzwi, które również stanowią dobrą barierę izolacyjną a tym samym zyskujemy dodatkowe pomieszczenie, które stanowi przedsionek domu. W przypadku mieszkań w bloku ? zwłaszcza na niższych partiach budynku ? dobre drzwi do podstawa.

Ochrona przed słońcem i deszczem

drzwi zewnętrzne drewniane

fot. nam.eu.pl

Drzwi zewnętrzne praktycznie zawsze są zadaszone ? tym sposobem zmniejszamy ingerencję warunków atmosferycznych w jakość. Nie mniej jednak  powinny wykazać podstawową odporność w zakresie dwóch zjawisk, które mogą wpłynąć na komfort ich użytkowania ? a mianowicie: deszcz i silny wiatr.  Drzwi, które raczej są uznawane jako te niższej klasy nie powinny być montowane jako wejściowe. Bardzo często sprzedawcy nie uświadamiają klientów, że drzwi posiadające klasę 0 będą przeciekać przy najbliższym zacinającym deszczu.

Materiał na drzwi zewnętrzne

Materiałem najczęściej wykorzystywanym przy tworzeniu drzwi zewnętrznych jest sosna lub świerk. Rama w takich drzwiach powinna być zrobiona z drewna klejonego, dzięki czemu możemy zapobiec odkształcaniu się konstrukcji pod wpływem wilgoci. Bardzo często producenci do budowy drzwi wykorzystują płyty drewnopochodne, które mogą być płaskie lub też dodatkowo wytłaczane o strukturze matowej lub z drewna lakierowanego. Do wzmocnienia drzwi stosowane są blaszane elementy ukryte pod okładzinami. Niezaprzeczalnie najważniejszymi zaletami drzwi drewnianych jest izolacja akustyczna i termiczna. Dodatkowo mają też niewielką rozszerzalność cieplną.

Dobrym zakupem będą również drzwi stalowe wykonane ze stali ocynkowanej. Z tego materiału wykonuje się ościeżnice, ramy, całe skrzydła i wzmocniony ruszt. Stąd też dają bardzo dobry współczynnik przed włamaniem. Te drzwi są nie do zniszczenia- jedynym ich minusem jest fakt, że są bardzo ciężkie.

W sklepach możemy wybrać oferty wielu producentów wszelkiego rodzaju i typu, które posiadają określone wzornictwo. Dla szczególnych indywidualistów istnieje możliwość złożenia zamówienia na drzwi w określonym wymiarze, wzorze, kolorze i rodzajach zabezpieczeń. Tutaj trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, które mogą wzrosnąć nawet do 40% niż w przypadku zakupu drzwi w standardowym charakterze.

Share.

Leave A Reply