Najmniejsze dyskusji nie podlega fakt, że drzwi wewnętrzne stanowią bardzo ważny element aranżacji całego wnętrza. Pełnią one nie tylko funkcję praktyczną, ale także dekoracyjną. Jeżeli jednak weźmie się pod uwagę dostępne na rynku propozycje, można dostać nie małego zawrotu głowy od ilości dostępnego asortymentu. Jak dopasować drzwi do wystroju wnętrza? Jakie drzwi wybrać?

Klasyczna aranżacja

Podczas wyboru drzwi wewnętrznych bardzo często kierujemy się wyłącznie ich wzorem. Wybieramy pośród nowoczesnych, klasycznych bądź stylowych modeli. Kolejnym czynnikiem determinującym zakup jest ich wykończenie. Naturalny fornir, wysokiej jakości okleiny czy też możliwość malowania pozwalają idealnie dopasować drzwi wewnętrzne do wystroju wnętrza.

Osoby, które chcą, by w jednym pomieszczeniu panował styl glamour, a drugie wnętrze urządzone było w prosty sposób i skromie muszą zadbać o odpowiednie połączenie. W tym wypadu złotym środkiem mogą być drzwi wewnętrzne – drzwi, które posiadają konstrukcję ramową, w odcieniu mebli i dodatkowo z przeszkleniami są rozwiązaniem, które bardzo dobrze sprawdzi się. Ciepły brąz okleiny pokreśli jasne ściany oraz podłogi. Podobne rozwiązanie dobrze będzie prezentować się zarówno od strony salonu, jak i samego przedpokoju.

Drzwi funkcjonalne i o prostym wykończeniu

Decydując się na drzwi wewnętrzne płytowe, które są pełne i gładkie w swojej stonowanej kolorystyce pozbawione są dodatkowych elementów dekoracyjnych idealnie będą mogły prezentować się w nowoczesnym wnętrzu. Wybierając z kolei matowe, które są drewnopodobne to pozwalają one wydobyć w wystroju wnętrz połysk gresowej podłogi lub posadzki żywicznej. Białe lakierowane drzwi optycznie powiększą wnętrze.

Dekoracyjne drzwi przeszklone

Szkło jest materiałem, które pasuje zarówno do klasycznych aranżacji, jak i tych nowoczesnych. Przezroczyste przeszklone drzwi optycznie połączy wnętrze, a z kolei wykorzystanie białych matowych dyskretnie je podzieli. Na rynku znajdziemy szkła dekoracyjne, frezowane, lakierowane, które dodatkowo pozwolą idealnie dopasować drzwi do wystroju wnętrza. Ponadto możesz również wybrać wzór, który będzie odpowiedni do wnętrza i zamówić go na konkretnym rodzaju szkła.

Elementy wykończeniowe

Diabeł tkwi w szczegółach – o finalnym wyglądzie decydować będą detale: osłonki na zawiasy czy opaski maskujące. Zastosowanie odpowiednich listew podłogowych również będzie odgrywać kolosalną rolę. Można zdecydować się na te w kolorze drzwi lub podłogi albo na zasadzie kontrastu – białe.

Share.

Leave A Reply