Zainteresowanie zakupem mieszkań nie maleje – Polacy nadal z chęcią decydują się na własne „M”, które zwykle kupujemy na kredyt. W związku z tym to właśnie najmniejsze nieruchomości sprzedają się najszybciej. Gdy myślisz o kawalerce czy niewielkim M2, warto się spieszyć!

Deweloperzy realizują obecnie różnego rodzaju inwestycje mieszkaniowe, które skoncentrowane są tym, aby odpowiadać na potrzeby klientów. W związku z tym w wielu z nich można znaleźć także niewielkie mieszkania, mające zwykle do 50 metrów kwadratowych. Gdy chcesz zdecydować się również na takie lokum, wtedy możesz mieć problem z wyborem, gdy nie podejmiesz decyzji odpowiednio wcześnie.

Ile kosztują kawalerki?
Skąd tak duże zainteresowanie niewielkimi mieszkaniami? Przede wszystkim jest to kwestia ich ceny. Nie można ukrywać, nieruchomości w Polsce, w szczególności w dużych miastach, na przykład mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie, nie należą do tanich.

Często trzeba przygotować się na wydatek rzędu 6, a nawet 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Mniej, bo około 3-4 tysięcy złotych zapłaci się w mniejszych miejscowościach. W związku z tym za małe mieszkanie płaci się zwykle od około 150 tysięcy złotych do około 250 tysięcy złotych, a nawet 300 tysięcy złotych wtedy, gdy jest ono prestiżowo zlokalizowane w dużym mieście.

Rezerwuj tak szybko, jak można
Gdy chcesz kupić nowe mieszkanie, w takiej sytuacji warto pamiętać o tym, by nie zwlekać ze swoją decyzją. Wystarczy tylko rzucić okiem na strony internetowe deweloperów, gdzie można bliżej zapoznać się z dostępnymi na sprzedaż lokalami – te o najmniejszym metrażu są wyprzedawane i rezerwowane najprędzej, pozostają te większe, na które znalezienie kupujących nie jest już tak łatwe.

Jeżeli wobec tego, ze względu na swoją niższą zdolność kredytową czy też po prostu swoje indywidualne potrzeby nie chcesz decydować się na zakupie nie dużego mieszkania, trzymaj rękę na pulsie, aby wykonać rezerwację od razu wtedy, gdy jest to możliwe, i wybrać dla siebie to perfekcyjne lokum.

Share.

Leave A Reply