Salon jest miejscem, w którym spędzamy dużo czasu zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Warto wobec tego zadbać o różne źródła światła w tym pokoju, aby móc łatwo dopasować je do okoliczności. Oprócz światła ogólnego, sufitowego, do wyboru mamy też wiele ozdobnych lamp i lampek. Zapraszamy do sprawdzenia 5 pomysłów na dekoracyjne oświetlenie salonu!

Lampa stojącą papierowa

Jeżeli chcesz rozświetlić ciemny kąt i wprowadzić do wnętrza przytulny klimat, świetnym pomysłem będzie lampa stojąca papierowa. Jest ona wykonana z podstawy oraz z klosza z papieru czerpanego, najczęściej w kształcie walca lub prostopadłościanu. Wewnątrz zwykle znajdują się miejsca na jedną lub dwie żarówki. Minusem jest ryzyko łatwego uszkodzenia klosza – gdy domu są zwierzaki czy dzieci, trzeba uważać!

Taśmy LED w meblach

Gdy chcesz podświetlić meble, świetnym pomysłem są taśmy LED, które możemy dowolnie formować. Są one wykonane z małych diod LED, które mogą świecić na biało lub w kolorach z palety RGB. Ich montaż w meblach jest bardzo łatwy, ponieważ są one wyposażone w klejące paski. Wystarczy tylko podłączyć je do odpowiednich komponentów, w tym zasilacza, a potem do gniazdka.

Lampion LED

Wprawdzie nie da światła o wysokiej intensywności, ale jednak w salonie będzie prezentować się bardzo atrakcyjnie. Lampiony LED wyposażone są w wydajne i żywotne diody LED. Możemy kupić je w różnych wersjach, na przykład z kloszami z papieru, słomki czy też w kształcie metalowych lampionów ze sztuczną świeczką w środku. Można ustawić je na stole, podłodze czy na blacie.

Świetlne kulki – cotton balls lights

Dużym zainteresowaniem wśród dekoracyjnego oświetlania cieszą się też kulki nazywane cotton balls, a w każdej z nich znajduje się dioda LED lub lampka standardowa z żarówką żarową. Cotton balls lights są wykonane z bawełnianego sznureczka i dostępne są w różnych kolorach. Mogą działać na baterie lub po podłączeniu do gniazdka. W sprzedaży znajdziemy też takie sznury świetlne z innymi dekoracjami, na przykład z kloszami w kształcie kwiatów czy metalowych, ażurowych kuleczek.

Lampy stołowe

Doskonałe na stolik kawowy, niski regał czy też na komodę – lampy stołowe możemy kupić zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. W sklepach znajdziemy stylowe lampy Massive tego rodzaju oraz produkty innych marek, na przykład z kloszami szklanymi, z tkanin, przypominającymi kryształkowe żyrandole. Jest w czym przebierać!

Share.

Leave A Reply